Jak dostat fotky a jiná data z rozbitého telefonu?

30.08.2022

Rozbil se Vám telefon a nyní nemůžete získat svá data, jako jsou fotky, dokumenty, kontakty, SMS zprávy, videa a další soubory?


Nezoufejte, vždy se najde řešení. Vždy záleží na míře poškození telefonu. Některé úkony zvládnete sami doma, jiné raději svěřte servisu. Pojďme se na to podívat:

Prasklý displej - co s tím? 

V případě že má váš telefon prasklý displej - přední sklo, je to nemilá situace, která ovšem má jednoduché řešení. Většina dnešních telefonů vyžaduje po připojení USB datového kabelu zadání kódu k telefonu, či potvrzení / nastavení módu komunikace s počítačem. Dostat tedy data z telefonu nemusí být jednoduché. 

Na obrazovku vidím, ale nefunguje dotykové sklo - telefon nereaguje na dotyk 

Možností, jak se vypořádat s takovou situací je několik. Záleží na značce, stáří a typu telefonu. Většina dnešních telefonů umožňuje připojení tzv. OTG adaptéru. Ten vám umožní připojit k telefonu myš nebo klávesnici, se kterou je pak možné telefon ovládat. USB OTG adaptéry se vyrábí v provedení USB-C nebo Micro USB. Adaptér koupíte např. na Alze, v CZC.cz nebo v Datartu. Pokud toto řešení není pro vás, čtěte dále. 

A co my, jablíčkáři? (A ti, kterým výše zmíněné řešení nepomohlo)  

Zařízení Apple iPhone neumožňuje připojení myši či jiného zadávacího zařízení. Zde není jiná možnost než fotky či jiná data dostat z telefonu buď pomocí iCloudu (či obdobné služby - např. Google Fotky). Většina uživatelů má ale iCloud fotky vypnuté a jsou tedy uloženy pouze fyzicky v zařízení

Doporučuji nezkoušet různé metody a pokusy, jelikož může dojít k zablokování zařízení iPhone, iPad a nenávratné ztrátě veškerých dat. 

Pokud své fotky nemáte zálohované, k zařízení se nelze připojit přes počítač, nemáte data dostupná přes cloudové služby výrobců či třetích stran, nezbývá než telefon opravit - alespoň dočasně. 

Dočasně? Ano, správně - pouze na dobu potřebnou k zálohovaní osobních dat. Je pravděpodobné, že už starý, rozbitý telefon nechcete opravovat, ale potřebujete z něj dostat data. Nabízíme službu zálohování dat z vašeho zařízení - telefon zprovozníme, odzálohujeme a následně vrátíme do původního stavu - nebo ekologicky zlikvidujeme. Nemusíte tedy:

  1. Platit za nové díly - ušetříte nemalou částku 
  2. Řešit složité zálohování - vše uděláme za vás 
  3. Data přehrajeme na nové zařízení, či uložíme na flash disk (nebo cloudové uložiště) 

Vše navíc vyřídíme během několika hodin. Jsme schopni opravit a dostat data z jakéhokoliv telefonu s poškozeným displejem. 

Váš telefon můžete přinést na pobočku Servis Chomutov - Palackého 5599. Otevírací hodiny, mapu a další informace naleznete v záložce kontakt. 

Máte to daleko? Zašlete bezplatně zařízení k nám na servis! 

Svoz ZDARMA přes Zásilkovnu. Klikněte na tlačítko a můžete posílat.